با درود به همراهان عزیز

همانگونه که در بخش رویدادهای عکاسی وب سایت مشاهده نمودید فراخوان ارسال آثار عکاسی جهت شرکت در جشنواره بین‌المللی ایران‌نما 1400 در بخش برترین قاب عکس ایران در اسفند ماه سال 1399 انجام گردید و پس از اتمام داوری‌ها برترین آثار انتخاب و معرفی شدند. 


این جشنواره به همت مجموعه بین‌المللی فیفتاو و در چهار بخش پایان‌نامه‌های ایران‌شناسی و همایش برترین نشریه‌های ایران‌شناسی، برترین قاب عکس ایران و پویش شهروند مسئولیت‌پذیر، جهت معرفی و آشنایی هرچه بیشتر سایر کشورها با نقاط دیدنی و همچنین معرفی آداب و رسوم ملی و محلی میهن عزیزمان  برگزار گردید.

سومین جشنواره بین‌المللی ایران‌نما ( دومین دوره قاب عکس ایران ) با هدف ایجاد انگیزه در دانشجویان، شناسایی و معرفی عکاسان و هنرمندان فعال و کمتر شناخته شده و آشنایی مردم جهان با جاذبه‌ها، فرهنگ‌ها، هنر و آداب و رسوم ایران برگزار خواهد شد. یکی از مهمترین منابع معرفی هر کشورتصاویر گرفته شده از آن است. از این رو توجه به این بخش می‌تواند گام مهمی در معرفی همه جانبه ایران عزیز باشد و با حمایت از عکس های دانشجویی و آثار هنری در قالب جشنواره‌ها می‌توان به غنای بیشتر این رشته‌ها و گرایش دانشجویان به هنر و ایران‌شناسی کمک کرد. 

از علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره و یا علاقه‌مندان به همکاری در جهت  پیشبرد اهداف  مجموعه بین‌المللی فیفتاو در جهت معرفی هرچه بیشتر و بهتر میهن عزیزمان ایران و همچنین آداب و رسوم و فرهنگ غنی ملت این مرز و بوم دعوت میکنم از طریق لینکهای زیر به وب سایت مجموعه بین‌المللی فیفتاو مراجعه نمایند.

https://fiftaw.com

https://fiftaw.com/photo_frame

البته لازم به ذکر است که ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم سه نشریه علمی پژوهشی در بخش جشنواره نشریات علمی و پژوهشی ایرانشناسی، علیرغم وجود زمان کافی و بدلیل عدم هماهنگی‌های لازم توسط دبیر جشنواره در تشکیل هیات داوران و بدلیل جلوگیری از تضییع حقوق شرکت کنندگان عزیز در این بخش، داوری آثار ارائه شده به سال آینده موکول گردیده است.

آثار شرکت کنندگان در بخش جشنواره برترین قاب عکس ایران در دو بخش عکاسی منظره و مستند مورد بررسی و داوری قرار گرفته و نفرات برتر هر بخش مشخص گردیدند. ضمن سپاس از زحمات دبیر و هیئت داوران بخش قاب عکس ایران و تمامی دست اندرکاران مجموعه بین‌المللی فیفتاو، از شما دعوت میکنم تا پس از آشنایی با دبیر و هیئت داوران، آثار برگزیده بخش قاب عکس ایران در سومین جشنواره بین‌المللی ایران‌نما را مشاهده نمایید.

دبیر و هیئت داوران :

  • سرکار خانم زینب شاه‌علی؛ مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری عکسینه
  • جناب آقای دکتر مهدی مقیم نژاد؛ عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران
  • جناب آقای دکتر حسن رجبی‌نژاد مقدم پاپکیاده؛ عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان
  • جناب آقای رضا دیده‌بان؛ عضو هیئت موسس و استادیار دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 خراسان رضوی، مدیرعامل شرکت سینمایی فانوس سبز، مدیرمسئول شرکت فرهنگی هنری وان تو وان در استانبول ترکیه
  • جناب آقای محسن خیرخواه؛ مدرس دانشکده هنر یزد
  • جناب آقای علی نجات‌بخش؛ مدرس دانشکده هنر سپهر اصفهان


رتبه اول برترین قاب عکس ایران در بخش منظره : آقای محمد ابراهیمی

                                                            زمستان اراک


رتبه اول برترین قاب عکس ایران بخش مستند : خانم زهره صباغ نژاد

                                                             گیلان - تالش


رتبه دوم برترین قاب عکس ایران در بخش منظره : آقای محسن فروغی فر

                                                                قله دماوند


رتبه دوم برترین قاب عکس ایران در بخش مستند : آقای مهزیار مهدی پور

                                                                غبار اهواز


رتبه سوم برترین قاب عکس ایران در بخش منظره : آقای مهدی پارسائیان


                                                             کویر یزد و بافق


رتبه سوم برترین قاب عکس ایران در بخش مستند : آقای جواد رضایی سالانقوچ

                                                           خراسان رضوی – قوچان


سومین دوره از جشنواره بین‌المللی ایران‌نما مورخ 4 تیر ماه سال 1400 از ساعت 18:00 الی 19:30 به صورت مجازی و از طریق صفحه اینستاگرام فیفتاو برگزار خواهد شد. علاقه مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند از طریق صفحه اینستاگرامی فیفتاو با آدرس @FIFTAWverein مراسم را دنبال نمایند و از سخنرانی اساتید برجسته بهره ببرند.

همچنین از شما دعوت میشود از دیگر آثار راه یافته به مرحله نهایی در بخش گالری سایت به همراه آثار برگزیده دیدن نمایید.

با آرزوی توفیق روزافزون برای گروه بین‌المللی فیفتاو و سربلندی میهن عزیزمان.